Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı: Bir çocuğu öldürmekten daha kötü bir şey var

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail hakkında, “Çocukları, kadınları öldürmekten daha kötü bir şey var. Çocukları öldürmeyi meşru bir hak olarak kabul etmek, çocukları öldürmekten bin kat daha kötü. Bunu kendi hakları olarak görüyorlar. ” değerlendirmesini yaptı.

Zeytinburnu Belediyesi Belgradkapı Sosyal Tesisleri’nde medya temsilcileriyle bir araya gelen Yapıcıoğlu, “Siyonistlerin kendilerini devlet ilan etmeden çok uzun bir süre önce basını silah olarak kullanmaya başladıklarını ve hala da kullandıklarını” söyledi.

Filistinlilerin sosyal medyası olduğunu ancak bu medyayı çok güçlü kullanamadıklarını belirten Yapıcıoğlu, “Ama siz, biz, orada kardeşi için bin kilometre öteden yüreği yaralanan insanlar, bizim de etkili bir gücümüz var, basın. onları etkisiz hale getirmek için silah gibi kullanıyorlar.” “Kullanamayız.” söz konusu.

Filistin için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Yapıcıoğlu, Türkiye’deki insanların da çeşitli maddi ve manevi yardımlarda bulunduğunu söyledi.

“Cepheyi daraltmak için savaşa her seferinde farklı isim verildiğini” belirten Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

“1948’de ilk önce Arap-İsrail savaşı adını verdiler. Karşı cepheyi küçültmek için İsrail-Filistin savaşı adını verdiler. Sonra biraz küçültüp İsrail-Gazze savaşı adını verdiler. En sonunda da İsrail-Filistin savaşı adını verdiler. Buna İsrail-Hamas savaşı adını verdiler. Yani Gazze’deki herkes bu savaşın tarafı değil. “Yavaş yavaş boyutu küçülüyor. Ama bir yandan da kendi çevrelerini, cephelerini, taraftarlarını olabildiğince genişletmek için ellerinden geleni yapıyorlar.”

Savaşın bir tarafının Siyonizm, diğer tarafının ise Müslümanlar ve insani değerler olduğunu söyleyen Yapıcıoğlu, İsrail’in tüm insani bedellere, tüm dünyaya, insanlıktan, adaletten yana olan, barış isteyen tüm insanlara meydan okuyarak savaş ilan ettiğini belirtti. , adalet ve özgürlük.

Yapıcıoğlu, “Siyonizm ya da İsrail denilen yapı dünyanın en tehlikeli terör örgütüdür.”

Artık sayıların hiçbir değerinin kalmadığını, binlerce çocuk ve kadının öldürüldüğünü, camilerin, kiliselerin, ambulansların, hastanelerin bombalandığını belirten Yapıcıoğlu, “Çocukları, kadınları öldürmekten daha kötü bir şey var. Çocukları öldürmeyi meşru bir hak olarak kabul etmek bin bir haktır.” Çocukları öldürmekten kat kat daha kötü.”Onlar kendilerinde bir hak görüyorlar.” dedi.

camliyaylaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu