Ekonomi

Guild Mortgage, Academy Mortgage varlıklarını satın alacak

SAN DIEGO – Önde gelen ipotek kredi kuruluşu Guild Mortgage (NYSE: GHLD), Utah merkezli özel bir kredi kuruluşu olan Academy Mortgage Corporation’dan perakende kredi varlıkları satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bu satın alma, Guild’in perakende kanalına yaklaşık 200 şube ve 600’den fazla lisanslı ipotek oluşturucu dahil olmak üzere 1.000’den fazla çalışan katacak.

Bu atılımın Guild’in yıllık kredi hacmini yaklaşık %25 oranında artırması ve onu ABD’deki en büyük 8. banka dışı bireysel ipotek kredi kuruluşu konumuna getirmesi bekleniyor.

Bu süreç, Guild’in pazar payını genişletme ve ipotek satın alma pazarındaki konumunu sağlamlaştırma stratejisiyle uyumludur. 1988 yılında kurulan Academy Mortgage, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi bağımsız kredi veren kuruluşlardan biri haline geldi ve yakın zamanda Zillow’da 1 Numaralı Mortgage Kredi Veren Kuruluşu seçildi. 2023’te 5,59 milyar dolarlık kredi yarattı.

Guild Yönetim Konseyi Lideri Terry Schmidt, iki şirket arasındaki müşteri hizmetlerine ve sosyal etkiye olan ortak bağlılığı vurguladı ve satın almanın, iki benzer düşünceye sahip kuruluşu daha güçlü büyümek için bir araya getirdiğini belirtti. Akademi Mortgage Yönetici Lideri Adam Kessler, Guild’in üst düzey liderlik ekibine katılacak ve Akademi şubelerinin Guild’in operasyonlarına entegre edilmesine yardımcı olacak.

Her iki şirket de perakende satın alma ipotek piyasasına odaklanarak 49 eyalette ve Washington DC’de kredi verme lisansına sahiptir. 2023’teki toplam kredi hacminin %95’inden fazlası bu segmentten geliyor ve bunun Guild’e satın alma sonrası güçlü hacim ve marj sağlaması bekleniyor.

Guild, artan pazar payı, ödeme sinerjisi ve satın alma ipotek piyasasına disiplinli bir şekilde odaklanmanın beklenen faydalarını öne sürerek, satın alma sürecinin tamamen entegre edildiğinde faydalar katacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

andirinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu