Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde bağlantıda sınır yok

Bursa Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşların bağlantı konusunda yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak ve kamu hizmeti noktalarında hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Polis Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan çalışanlara yönelik “Türk İşaret Dili Eğitimi” düzenledi.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir olması hedefiyle ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora her alanda değerli projelerine devam eden Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlere erişimin önündeki engelleri birer birer ortadan kaldırıyor. Engelli vatandaşların sosyal hayatın her alanında aktif rol alabilmesi için farklı projeler hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşların bağlantı konusunda yaşadıkları engelleri ortadan kaldırmak ve iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla çalışanlara yönelik bir program hayata geçirdi. kamu hizmeti noktalarında daha kolay yaşıyorlar. “Türk İşaret Dili Eğitimi” düzenledi. Hizmet birimlerine gelen işitme engelli vatandaşlara daha etkin hizmet verebilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Eğitim Şube Müdürlüğü organizasyonuyla “Türk İşaret Dili Eğitimi” programını vatandaşlara verdi. Polis Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan çalışana, Kurum İçi Eğitmen ekibinden Temra Aydın tarafından eğitim verildi. ”verilmişti.

Büyükşehir Belediyesi eğitim salonunda gerçekleştirilen “Türk İşaret Dili Eğitimi”, engelli vatandaşların Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri, istek ve sorunlarını anlayıp ivedilikle çözüme kavuşturabilmeleri, engelli vatandaşların Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri amacıyla gerçekleştirildi. Engelli vatandaşlara yönelik hizmet kalitesinin arttırılması. Eğitim, Büyükşehir Belediyesi Polis Takviye Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan çalışanın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu