Ekonomi

Atlassian ikinci mali çeyrek tahminlerini aştı ancak hisse senedi fiyatları düştü

Atlassian (TEAM), mali ikinci çeyrekte beklentileri aşan fayda ve gelir bildirdi.

İkinci çeyrekte hisse başına kazanç (EPS), analistlerin ortalama 0,63 dolarlık tahminini aşarak 0,73 dolar olarak gerçekleşti. Gelir, analistlerin 1,02 milyar dolarlık varsayımını aşarak 1,06 milyar dolara ulaştı.

Şirketin aboneliklerden elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine göre %31 artışla 932 milyon dolara ulaştı. GAAP Dışı (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri) faaliyet marjı %24 olurken, operasyonlardan nakit akışı ve serbest nakit akışı sırasıyla 290 milyon dolar ve 284 milyon dolardı.

TEAM’in hisse fiyatı piyasa kapandıktan sonraki dönemlerde %7,8 oranında düşüş gösterdi.

Atlassian, 2024 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin gelirinin, analistlerin 1,07 milyar dolarlık ortalama tahmininin üzerinde, 1,09 milyar ila 1,11 milyar dolar arasında olmasını bekliyor.

Şirket, bulut gelirinde geçen yılın aynı çeyreğine göre %30,0 ​​ile %32,0 arasında bir artış öngörürken, Veri Merkezi gelirindeki artışın ise yaklaşık %35,0 olması bekleniyor. Atlassian ayrıca brüt kar marjının %83,5 civarında olacağını öngörüyor.

Atlassian’ın kurucu ortağı ve CEO’su Scott Farquhar, “İkinci çeyrekte, ilk çeyreğimizde gelirimizin 1 milyar doları aşması, Jira Software’in yıllık bulut gelirinin 1 milyar doları aşması ve 300.000’den fazla müşteriye ulaşması da dahil olmak üzere önemli başarılar görüldü” dedi. . “Oldu” dedi.

“Bu çeyrekteki performansımız, abonelik gelirindeki geçen yılın aynı çeyreğine göre %31’lik artışın etkisiyle, geçen yılın aynı çeyreğine göre gelirimizde %21’lik bir artışla güçlü oldu.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu