Haber

British Museum Bıçaklı Saldırı Nedeniyle Kapatıldı

İngiltere’nin ikonik mekanlarından biri olan British Museum, önündeki bıçaklı saldırı nedeniyle yaklaşık 2 saat süreyle kapatıldı.

Yerel saatle 11:00 (13:00) sıralarında, Londra’nın en değerli turistik mekanlarından biri olan British Museum’a bıçaklı saldırı haberi İngiliz medyasında yer almaya başladı.

Müzeyi ziyarete gelenler sosyal medyada polis tarafından dışarı çıkarıldıklarını ve gitmeleri söylendiğini paylaştılar.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Londra Büyükşehir Polisi, yerel saatle 10.00 sıralarında müze önünde meydana gelen olayda bir kişinin kolundan bıçaklanarak ambulansla hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Olayın terör saldırısı olarak değerlendirilmediğini belirten polis, vatandaşlar için herhangi bir risk bulunmadığını vurguladı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin saldırının gerçekleştiği noktada uzun süre hazır bulunacağı bilgisini paylaşan polis, bıçaklı saldırganın gözaltına alındığını kaydetti.

British Museum’un sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Bu sabah bir vatandaşa yönelik saldırının ardından müze tedbir olarak ziyarete kapatılmış ve ziyaretçiler tahliye edilmiştir. Saldırıya uğrayanlara acil şifalar diliyoruz. Artarak müze yeniden açılmıştır. güvenlik ve arama önlemleri.” kelimeler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu