Haber

Zonguldak’ta kayıp Nesrin Koçaklı’nın evine seçmen kütüğü geldi

ZONGULDAK’ta 6 yıl 4 aydır kayıp olan Nesrin Koçaklı’nın evine 14 Mayıs seçimleri için oy pusulası gönderildi. Oy pusulasını görünce kıvrandığını belirten anne Kafi Koçaklı, “Kayıp kızıma oy pusulası verildi. Oy pusulasını görünce şaşırdım. Acım yenilendi.”

Zonguldak’ta yaşayan Nesrin Koçaklı, 2017 Ocak ayında 15 yaşındayken “İnternet kafeye gidiyorum” diyerek evden çıktıktan sonra bir daha dönmedi. Koçaklı’nın ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Ancak polisin yaptığı çalışmalarda Nesrin Koçaklı’nın izine rastlanamadı.

6 yıl 4 aydır kendisinden haber alınamayan Nesrin Koçaklı’nın ailesine 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy pusulası verildi. Anne Koçaklı, kızı için oy pusulasını görünce büyük acı yaşadı.

Acılarının tazelendiğini söyleyen Kafi Koçaklı, “Kızım hala kayıp. Beni tutup kızımın oy pusulasını verdiler. Kızım nerede? Niye bulamıyorlar? Oy pusulalarını çıkarıyorlar. Acımı dindiriyorlar.” .Kızımı ölü ya da diri istiyorum.Oy pusulasını görünce şaşırdım.Muhtarım, “Bunu al, evine koy, hatıra kalsın” dedi. Kalbim kanıyor. Herkesin bir çocuğu var. 7 yıl ne ölü ne diri. Hiçbir yerden haber alamadık. Ay kapımı çalacak, ay içinde telefon gelecek, ölü ay gelecek hayalleriyle yaşıyorum. Devletim benimle ilgilensin. Bana kızımı bulma fırsatı versin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu