Ekonomi

Uluslararası hisse senedi ve sabit getirili fonlar son haftanın en yüksek girişini kaydetti – Bank of America

Bank of America strateji analistlerine göre, dünya çapında hisse senetlerine odaklanan fonlar 22 Mayıs’ta sona eren haftada 10,5 milyar dolar fon aldı.

Hisse senetlerine yatırım yapan Amerika Birleşik Devletleri merkezli fonlar üst üste beşinci hafta 12,2 milyar dolar fon girişi kaydederek Amerikan piyasasına olan yatırımcı ilgisinin devam ettiğini gösterdi.

Diğer bölgelerde, Avrupa’daki hisse senetlerinden para çekilmeye devam edilirken, Japonya’daki hisse senetlerinden şimdiye kadarki en yüksek haftalık para çekimi gerçekleşti ve 5,9 milyar dolara ulaştı.

Farklı endüstri sektörleri içinde, hammadde ile uğraşan sektör 1,9 milyar dolarla en yüksek fon girişine sahip oldu. Buna karşılık, temel hizmetler sunan sektörler ve tıbbi bakımla ilgili sektörlerin her ikisi de 400’er milyon dolarlık önemli geri çekilmelere tanık oldu ve tüketim mallarıyla ilgili sektör 600 milyon dolarlık geri çekilme gördü.

Aynı hafta içinde tahvillere yatırım yapan fonlarda 12,5 milyar dolarlık bir artış görüldü. Daha düşük temerrüt riskine sahip olduğu düşünülen tahviller toplam 6,5 milyar $ ile art arda 30. hafta fon girişine sahne olurken, geri ödenmeme riski daha yüksek olan tahviller 2,2 milyar $ çekerek Kasım ayından bu yana üç hafta boyunca en yüksek fon girişine işaret etti.

Gelişmekte olan piyasalardan gelen tahvillerde 100 milyon dolarlık hafif bir artış görüldü.

Nakit tutan fonlar da 24,8 milyar $’lık girişle tercih edilen bir seçenek olmaya devam etti; bu da yatırımcıların finansal piyasalarda devam eden belirsizlikler nedeniyle hala hazırda varlık bulundurmayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

korgan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu