Ekonomi

Türk şirketlerinin yatırım rotası değişti

Manzini, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapmaya çalıştıklarının sadece ticaret olmadığını, iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleşmesi için yatırıma da ihtiyaç olduğunu söyledi.

Manzini, “Görevimiz iki ülke arasındaki yatırım hacmini artırmak. Bu da iki ülke arasındaki bağları daha da sıkılaştırıyor. Alırken de satarken de önemli ama yatırım, üretim, istihdam yarattığınız zaman ilişkiler düzeliyor. farklı bir nokta.” dedi.

Manzini, “Türkiye ile İtalya arasındaki ticaret hacmi geçen yıl 26 milyar doları aştı ve bu rakam tarihi bir rekor. Hiç bu kadar yüksek olmamıştı.”

“Aynı şekilde 2021 yılı bir rekordu. 2022 yılında o rekor kırıldı ve Türkiye ticaret hacmi bakımından Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında Almanya’nın ardından ortada ikinci sırada yer alıyor. İtalya ile Türkiye arasındaki ticaret oldukça istikrarlı. bağlı ve bütünleşik olduğunu gösterir.

Bazı kesimler ön plana çıkıyor ama hiçbir kesim baskın formda değil. Otomotiv, makine ve kimya değerli sektörler ama Türkiye ve İtalya’nın ortasında ticaretin özelliği çok sektörlü, herhangi bir departmana ihtiyaç duymuyor. Bu, zaman içinde çok daha güçlü bir ilişkiye işaret ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu