Teknoloji

Tesla Yönetim Kurulu Başkanı, Elon Musk’ın Şirketten Ayrılabileceğini Söyledi: İşte Nedeni

Milyarder iş insanı Elon Musk, son dönemlerde Tesla’dan alacağı 55 milyar dolarlık gelir paketi ile gündemde. Yatırımcılar, bunun haksız kazanç olacağını ifade ederek olayı yargıya taşıdılar. Geçtiğimiz haftalarda kararını açıklayan mahkeme, anlaşmanın iptaline karar verdi.

Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tesla Yönetim Kurulu Başkanı Robyn Denholm, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılığıyla yeni bir açık mektup yayımladı. Yatırımcılara hitap edilen bu mektupta, Elon Musk’ın Tesla’dan ayrılabileceği ifade ediliyordu. 

Elon Musk ise sessizliğini koruyor

Robyn Denholm, söz konusu anlaşmanın 2018 yılında yapıldığını ve Tesla’nın o dönemlerden beri ne kadar büyüdüğünü bir kez daha hatırlattı. Elon Musk’ın Tesla için ne kadar önemli bir isim olduğunun altını çizen Denholm, anlaşmanın reddedilmesi hâlinde Elon Musk’ın şirketten uzaklaşabileceğini söyledi. Elon Musk ise henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Mahkemenin Elon Musk ile Tesla arasındaki anlaşmayı iptal etmesi, konunun bir kez daha oylamaya açılmasına sebep oldu. Yatırımcılar ise anlaşılabileceği üzere bu anlaşmayı onaylamayacaklar. Hâl böyle olunca Elon Musk, geçmişte hak ettiği parayı Tesla’dan alamayacak. Hâl böyle olunca milyarder iş insanının Tesla’dan ayrılması, kimseyi şaşırtmayacaktır.

Elon Musk, Tesla’yı sözünü tutmamakla suçlamıştı:

akdenizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu