Ekonomi

Teknoloji şirketi yüzde 1.200 bedelsiz sermaye artırımına onay aldı

Investing.com – SPK’nın son haftalık bülteninde Mia Teknoloji’nin %1.200 bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun başarılı olduğu açıklandı.

SPK duyurusuna göre Mia Teknoloji A.Ş. 38 milyon TL olan mevcut sermayesini 456 milyon TL artırarak 494 milyon TL’ye çıkaracak.

Böylece şirket, tamamı iç kaynaklardan karşılanacak yüzde 1.200 bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek.

MIATKStoktaki son durum

MIATK hissesi Eylül ayında yükseliş trendinde 790 TL’ye ulaştıktan sonra dalgalanmaya başladı. Yaklaşık 1,5 ayda 480 TL’ye kadar düzeltme gören hisse, Ekim ayında 909 TL ile zirve seviyesini belirledikten sonra Kasım ayında da düşüş eğilimini sürdürdü.

Geçen hafta ortalama 660 TL’de sabit kalan MIATK, bu ay yüzde 16’lık değer kaybıyla yoluna devam ediyor.

Mia Teknoloji ile ilgili son gelişmeler

Mia Teknoloji, geçtiğimiz haftanın son gününde KAP ile iki yeni sözleşme imzaladığını duyurdu.

Mia Teknoloji, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından “Yapay Zeka İçin E-Öğrenme Platformunun Geliştirilmesi-1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye hak kazandı. Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen Metaevren Evreninde Temelli Dil Edinimi projesi. bulunduğunu duyurdu.

Projenin minimum donatı tutarı 1.761.043,48 TL olarak açıklandı. Bu proje kapsamında geliştirilecek olan Metaverse tabanlı e-öğrenme uygulaması, yeni bir dil öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyen tüm kullanıcılara yenilikçi ve etkileşimli bir dil öğrenme deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

Mia Teknoloji, şirket tarafından yapılan bir diğer duyuruda ise Havelsan ile Kritik Tesis Güvenlik Sistemleri Projesi Geçiş Kontrol Sistemleri Genel Bakım Onarım Hizmet Alımı kısmına ilişkin sözleşme imzalandığını duyurdu. Sözleşme bedeli 345.000 dolar + KDV olarak belirtildi.

abana-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu