Haber

SANCAKTEPE’DE HIRANUR VAKFI’NA AİT BİNA MÜHÜRLENDİ

İBB İmar Müdürlüğü ekipleri, Sancaktepe’de Hiranur Vakfı’na ait olan inşaata kaçak olduğu gerekçesiyle damga vurdu. İBB’den yapılan yazılı açıklamada, 5 bloğa ruhsat alan ve bloklar arasındaki bahçeyi yapı ruhsatında bahçe olarak gösteren Hiranur Vakfı’nın, mevzuata aykırı olarak kaçak site yaptığı tespit edildi.

Açıklamada, İBB İmar Müdürlüğü’nün kaçak yapının kontrolü ve gerekli işlemin yapılması için 25 Şubat’ta Sancaktepe Belediyesi ile yazıştığı, 3 aydır herhangi bir yanıt alınamadığı, ilçe belediyesinden de bilgi alındığı belirtildi. 6 Haziran’da yeni bir mektupla sorumluluğu hatırlatıldı. 4 Ağustos’ta İBB’ye yanıt gönderen Sancaktepe Belediyesi, süreçlerin devam ettiğini duyurmakla yetindi. Binanın ruhsat ve mevzuata uygun hale getirilmesi için Sancaktepe Belediyesi’ne sorumluluğu 7 Eylül’de son bir resmi yazı ile hatırlatıldı.

3 aylık yasal süre içerisinde kaçak yapılaşmaya ilişkin herhangi bir işlem yapılmadığı belirtilen açıklamada, İBB İmar Müdürlüğü ekiplerinin, Sancaktepe Mahallesi Abdurrahmangazi Mahallesi 8905 ada 3 parselde yer alan tapulu binaya gittiği bildirildi. Hiranur Vakfı’na ait olup, iskan alınmadığı halde kullanılmaya başlanan kaçak kaçak yapı bulundu. tatil karnesi ile imzalanır. Mühürleme kararı İBB heyetine gönderilecek ve ruhsat sahibine para cezası kesilecek. Kaçak yapının yıkılmasının sorumlularına bir ay süre verilecek. Bu süre içinde rastgele bir işlem yapılmadığı takdirde kaçak yapının İBB ekiplerince yıkılacağı belirtildi.

İBB İmar Daire Başkanı Ramazan Gülten de 3 aydır Sancaktepe Belediyesi’nden yanıt gelmediğini, kaçak binanın mühürlenmesi için bugün işlem yapıldığını belirterek, 1 aylık sürenin de yıkımı için verildiğini sözlerine ekledi. kaçak bina

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu