Haber

Özgür Gündem davası ertelendi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yöneticileri ile yazarlarının gazetede yayınlanan yazıları nedeniyle Hüseyin Aykol, Ayşe Batumlu Kaya, Eren Keskin ve Reyhan Çapan hakkında “örgüt propagandası yapmak” ve “suç işlemeye alenen tahrik” iddialarıyla yeniden yargılandıkları davanın 8’inci duruşması İstanbul Adliyesi 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

MA’nın aktardığına göre, duruşmaya yargılananlar katılmazken, yargılananların avukatı Özcan Kılıç hazır bulundu.

Mahkeme heyeti duruşmada ilk olarak Reyhan Çapan ve Eren Keskin hakkında 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla bulunan dosyaların birleştirildiği bilgisini paylaştı. Heyet ayrıca Ayşe Batumlu Kaya hakkında İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde bulunan bir dosyası olduğu ve dosyayı istediklerini ancak dosyanın henüz kendilerine ulaşmadığını kaydetti.

Söz verilen iddia makamı, dosyadaki eksik hususların giderilmesini istedi.

Avukat Özcan Kılıç, Kaya hakkındaki dosyanın İstanbul Bölge Mahkemesi 17’nci Dairesi’nde olduğunu ve hükmün kesinleştiğini belirtti. Kılıç, dosyanın akıbetinin ilgili daireye sorulmasını talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, avukat Kılıç’ın talebini kabul ederek, İstanbul Bölge Mahkemesi 17’nci Dairesi’ne müzekkere yazısı yazılmasına karar verdi. Duruşma 8 Ekim tarihine ertelendi.

(HABER MERKEZİ)

ferizlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu