Haber

MHP’den Sinan Oğan ve HÜDA PAR’dan çok çarpıcı açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AK Parti listelerinden Meclis’e giren CET İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ve HÜDA PAR hakkında eleştirel açıklamalarda bulundu.

“OĞAN’IN KÜTLESİ HOMOJEN DEĞİL”

Sözcü İsmail Saymaz’a konuşan Yıldız, Sinan Ogan’ın yüzde 5.17 oyu için, “Muharrem İnce çekilmeseydi aynı oyu alır mıydı? Bu yüzde 5, Zafer Partisi’nin oyu değil. Tepki oyları, milliyetçi oylar, Suriye muhalefeti nedeniyle verilen oylar ve İnce’nin çekilmesi. Homojen bir durum yok. yapı.”söz konusu.

OGAN KİTLELERİNİ BİR TARAFA YÖNLENDİREBİLİR Mİ?

“Ogan seyircisine liderlik edebilir mi?”MHP’li Yıldız, “Hangi çağda yaşıyoruz? Yıllardır aynı partiye oy verdiklerini söyleyebilirim ama maraba gibi bir kere oy vermiş insanları görmek kötü”terimini kullandı.

“HÜDA PAR DEVLETLE, CUMHURİYETLE BARIŞLIDIR”

HÜDA PAR’ın Meclis’e girmesinin yansımalarına da değinen Feti Yıldız, şunları söyledi: “HÜDA PAR seni zorladı mı?”soruya, “Hayır. HÜDA PAR ittifak protokolümüzde adı geçen parti değil. Sadece ‘AK Parti’yi destekliyoruz’ dediler, listeden aday oldular, geçti. Sonraki açıklamalarına baktık. devlet ve cumhuriyetle barışıktır.”o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu