Ekonomi

Marmaris Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı

Marmaris Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre ilk 6 ayda takım personeline yüzde 57 zam yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Ülkemizde ekonomik durum ortada. Bizler genel ekonomideki başarısız yönetimden dolayı işçiler ve yönetim olarak her türlü olumsuzluğa maruz kalıyoruz. Zorlayacağımızı en başından söyledik. Nihayetinde karşılıklı anlaştık. Yüz yüze hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Marmaris Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında 3 yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 2023-2026 ortasında geçerli olacak sözleşmeyi Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Belediye-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Nadir Akbay imzaladı. Törende Belediye Başkan Yardımcısı Ali Zağlı ile İnsan Kaynakları Müdürü Murat Çalışkan da hazır bulundu. 78 ekip çalışanını kapsayan sözleşmeye göre ilk 6 ay en düşük maaşa yüzde 57 zam yapıldı. Böylece en düşük maaş 18 bin 804 lira oldu. Ayrıca gıda yardımı, sosyal yardım, eğitim yardımı, görev tazminatı gibi birçok konuda iyileştirmeler yapıldı.

“BAŞKAN OKTAY VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

İçmeler Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen törende konuşan Birlik Şube Başkanı Akbay, ekonomik krizin herkesi etkilediğini belirterek, “Belediyelerimiz en çok etkilenen kurumların başında geliyor. Bu artışların tüm imkanlar kullanılarak yapıldığını biliyoruz. Marmaris’teki fırsatları değerlendiriyoruz. Önder Oktay ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

“SÖZLEŞMELERİMİZİN HEPSİNE BAŞARILAR DİLERİZ”

Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Ülkemizde ekonomik durum ortada. Genel ekonomideki başarısız yönetimden dolayı hem siz işçiler hem de biz yönetim olarak her türlü olumsuzluğa maruz kalıyoruz. İmkanlarımızı zorlayacaktık.Sonunda karşılıklı anlaştık.Marmaris halkının bizden beklediği kalite hızlı ve güler yüzlü.Yüz yüze hizmet vermeye devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu