Ekonomi

Kripto fonlarındaki Bitcoin varlıkları artıyor

ABD’deki kripto dostu bankaların çöküşüne rağmen, dijital varlık odaklı tröstler ve fonlar, yatırımcı talebindeki toparlanmayla engelleniyor. bitcoinvarlıklarını artırdı.

Kripto analitik firması CryptoQuant tarafından sağlanan veriler, tröstler ve borsa yatırım işlerinin (ETP) yöneticileri tarafından tutulan Bitcoin (BTC) oranı, Silvergate Bankası, İmza BankasıVe Silikon Vadisi BankasıMart ayındaki sert düşüşün ardından .

Piyasada yaşanan krizi takip eden dönemde fon yöneticilerinin elindeki varlıklara 2 Nisan başlangıç ​​tarihi ve cari fiyatı 28.000$ olan yaklaşık 4.000 Bitcoin eklendi.

CryptoQuant analisti boz ayı31 Mart’ta paylaştığı bir notta “Piyasadan gelen son raporlar, yatırımcı güveninin varlıklara geri döndüğünü gösteriyor. Bu krize rağmen Bitcoin’inilk değerli test.” söz konusu. boz da BeslediFaiz artırım döngüsünün sona ermesi şeklindeki spekülasyonun yatırımcıları varlıklarını artırmaya ikna ettiğini de vurguladı.

Fed Lideri Jerome PowellCME FedWatch Tool son açıklamalarında orta oranlı bir faiz artırımına dair herhangi bir gösterge vermese de CME FedWatch Tool, yatırımcıların yüzde 58’inin Fed’den yeni bir faiz artırımı beklemediğini gösteriyor.

CoinShares’te araştırma başkanı James Butterfill, CoinDesk’e şunları söyledi: “Yatırımcılar, Bitcoin’e ilk dönüşün ardından bir bekle ve gör politikası benimsiyor gibi görünüyor. Fed’in bir kurtarma programı olup olmadığına dair belirsizlik, bankaların kaçışını engelledi.”terimleri kullandı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

sumbashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu