Haber

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında ölenlerin sayısı 24 bin 285’e çıktı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi ziyareti anlatıldı. 102 günYoğun saldırılara ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında son 24 saatte 185 Filistinliyi öldürdüğü, 320 kişiyi de yaraladığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin son 24 saatte “15 katliam” gerçekleştirdiği belirtilerek, 7 Ekim’den bu yana düzenlenen baskınlarda öldürülen Filistinli sayısının 24 bin 285’e, yaralı sayısının ise 61 bin 154’e çıktığı kaydedildi.

Yaralılardan bazılarının halen moloz altında veya yol kenarlarında olduğu, ambulans ve sivil savunma ekiplerinin ise onlara ulaşamadığı bildirildi.

İsrail’in Gazze’ye gece saldırılarında en az 25 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail’in gece Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına düzenlediği saldırılarda en az 25 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin’in resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Refah’ın kuzeyindeki bir apartmana düzenlediği hava saldırısında 11 kişi hayatını kaybetti.

Han Yunus kentinde sivil savunma karargahının yanında bulunan bir tesisin bombardımanında 8 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Gazze Şehri’ndeki El-Bureij mülteci kampı ve Tel el-Hawa bölgesi de hava saldırılarına maruz kalırken, bu saldırılarda ölenlerin sayısı 6 olarak kaydedildi.

haberseydisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu