Haber

Havuzun Kolonunu Kestiği İddia Edilen Müteahhit Deprem Sabahı Kurtuldu!

Hatay’daki depremde çöken lüks binanın müteahhidinin zemin katına havuz yapmak için kolonları kestiği iddia edildi. Aynı binada müteahhitin de oturduğunu belirten depremzede, ‘deprem sabahı kaçtı’ dedi.

Binada yaşayan çok sayıda insan hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem birçok ilde yıkıma neden oldu. Yıkılan binalarla ilgili yaşı, konumu, yapımında kullanılan malzemeler değerlendirmeye konu olurken, sütunların kesilmesi nedeniyle yıkılan binaların da olduğu ortaya çıktı.

Hatay’da depremde çöken bir binada havuz yapılacağı gerekçesiyle zemin kat kolonlarının kesildiği ileri sürüldü.

Aynı binanın teras katında ise çocuk oyun alanı olduğu görüldü. Enkaza dönüşen binada çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Yıkılan bina drone ile fotoğraflandı.

‘Müteahhit burada oturuyordu, deprem sabahı kaçtı’

15 gündür kuzenini enkazda bekleyen Savaş Tamer, “15 gün enkaz altında kalan kuzenime maalesef ulaşamadık. Sonuna kadar burada bekleyeceğiz, bırakamayız. A ve B blokların zemin katında sorun var, muhtemelen kolon kesiği. Alt kata havuz yapmışlar, diğer binaya poligon yapılmış. Katlarda çökmeler var, üst katlar sağlam. Ya yerden kaynaklıdır ya da kolon kesiği vardır. Müteahhit burada oturuyormuş, deprem sabahı kaçmış”söz konusu.

Bina enkazı drone ile görüntülendi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu