Ekonomi

Gemlik Belediyesi Kırsal Kalkınma Ofisi’nde kurulan laboratuvar çiftçilere yol gösteriyor

Gemlik Belediyesi tarafından Umurbey Mahallesi’nde kurulan Kırsal Kalkınma Ofisi’nde bulunan yaprak, toprak ve su analiz laboratuvarı, ilçedeki çiftçilere yol gösterici nitelikte. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, laboratuvar sayesinde çiftçilerin milyonlarca lira tasarruf edeceğini vurguladı.

Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından kurulan laboratuvar, sadece Gemliklilerin değil Bursa’nın birçok yerinden geçimini topraktan sağlayanların da ilgisini çekiyor. Gemlik Belediyesi’nin laboratuvarı, uzman kadrosuyla çiftçilere yol haritası oluşturuyor.

Laboratuvarın bölgedeki tek aktif laboratuvar olduğuna işaret eden Başkan Sertaslan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin sorunlarından biri de her yıl çöpe atılan gübre ve ilaçlar. Bilimsel yöntemlerle yapılmayan tarımsal üretim, çiftçilerimizin cebinden her yıl milyonlarca dolar fazla çıkması, günlerce harcanan emek yüzünden. Bu laboratuvarı kurma amaçlarımızdan biri de çiftçilerimiz için bilimsel tarımın önünü açmaktır.Yapılan analizler sonucunda toprakta eksik olan minarelerin giderilmesini sağlayarak verimi artırmayı hedefliyoruz. atılmış Gemlik Belediyesi olarak ülkemizin ve ilçemizin en büyük kalkınma araçlarından biri olan çiftçilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu