Haber

Fatih Portakal, mağlubiyetin ardından Kılıçdaroğlu’nun istifasını istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarihi bir zafer kazanarak 21 yıllık kesintisiz iktidarını sürdürdü.

8’li koalisyonun adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kandil ve onun siyasi uzantısı HDP/YSP’nin desteğine rağmen ağır bir yenilgi aldı.

ABD’nin kontrolündeki terör örgütü KCK/PKK, 1 yıllık seçim döneminde sürekli olarak Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayıp, HDP/YSP seçmenini CHP Genel Başkanı’na takviye için yönlendirmesine rağmen Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin çoğunluğunun oyunu alamadı.

Dün akşam muhalefeti derinden sarsan mağlubiyetin ardından ekrana gelen Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığından vazgeçmeyeceği mesajını verdi.

SÖZCÜ TV’DE TASARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Muhalefet seçmeninin bu açıklamaya büyük tepkisi olurken, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Sözcü TV ses getiren istifa çağrısı yaptı.

Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal, canlı yayında hem Kılıçdaroğlu’nun hem de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in istifaya niyeti olmadığını belirterek CHP Genel Başkanı’na istifa çağrısında bulundu. Portakal, Kılıçdaroğlu’nu” Her seçime giriyorsun ve kaybediyorsun.‘ diye eleştirdi.

“AMA ŞİMDİ BU PARTİDEN GİTMELİSİNİZ”

Fatih Portakal, Kılıçdaroğlu’nun yetersiz kaldığını vurguladı:

“Kemal Bey vatandaş olarak bakın ben hiçbir partiden değilim, hiçbir partiden değilim, size oyumu verdiğimi söyleyeyim. Zaman zaman CHP’ye verdim çünkü Kemal Bey. Kılıçdaroğlu siyaset üstü bir konuma geldiğin için ama artık bu partiden ayrılmalısın ve sen de yerlisin bu seçimde bu seçimde kan değişimi lazım diyerek ertelememelisin. Bakın, şimdi bir kazanan olmalısınız, seçim için aday değil.”

Portakal, sözlerine devam ederek baklayı ağzından çıkardı ve Kılıçdaroğlu’nu sert ifadelerle istifaya çağırdı:

“GİRDİĞİNİZ VE KAYBEDEDİĞİNİZ HER SEÇİM”

Her seçime giriyorsun ve kaybediyorsun. Bu sizin için değerli bir seçimdi ve bu değerli seçimi kaybettikten sonra artık şansınız kalmamalı. Ayrılmak ve çocuklarınız, eşiniz ve torunlarınızla vakit geçirmek zorundasınız. Bu koltuğu başkalarına vermelisin.

“CHP’NİN KİMLİĞİ NEDİR BİZ BİLE BİLMİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sarsılması, yönünü bulması gerekiyor. Milliyetçi bir CHP’den mi bahsediyoruz? Sol bir CHP’den mi bahsediyoruz? Muhafazakâr bir CHP’den mi bahsediyoruz? Ya da nasıl bir CHP’den bahsediyoruz. CHP’nin kimliğinin ne olduğunu bile bilmiyoruz. Son bir haftadaki driftiniz bile aslında bir çaresizlik belirtisidir.

“DEĞİŞİM YOK, SENİ DEĞİŞTİR”

Keşke bir değişiklik olsaydı. Ama olmadı. Sonra değişirsin. O zaman bu koltuktan ayrıl.

“İMAMOĞLU OLUR, İŞTE BİLMİYORUM”

Siyasetten yönetebilen ve mutlaka yönetecek insanlar var. İmamoğlu mu bilmiyorum, bu o, bu o. Ama bir değişikliğe ihtiyacı var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de tarafını bulması gerekiyor. Atılmaması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu