Haber

Dünya da harekete geçti… ‘Siyonist katiller hesap verecek’

  • HABER7

Tüm dünyanın gözü önünde tertemiz çocukları, kadınları, yaşlıları acımasızca katleden, hastaneleri bombalayan, çeşitli savaş suçları işleyen İsrail ve Netanyahu’nun yargılanması için ilk adım atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İsrail, seni dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz, bunun hazırlıklarını yapıyoruz ve İsrail’i dünyaya savaş suçlusu olarak tanıtacağız” sözlerinin ardından. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Elleri kanlı Netanyahu, Adalet Divanı’nda yargılanmalı” sözleri, Türkiye’nin net durumunu ortaya koydu.

AK Parti ekiplerinin hazırladığı suç raporu Adalet Bakanlığı’na gönderilirken, Hatay Barosuİsrail Başbakanı Netanyahu’ya yönelik suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi: benunutmuştu. Netanyahu’nun hesap vermesi için 20 farklı ülke ve 80 siyasi liderin Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvurduğu öğrenildi..

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

AK Parti MKYK Üyesi Avukat Birinci MücahidAçıklamasında, yaptıkları bu atılımın bir işaret olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“İNSANLIĞA KARŞI SUÇ”

Hatay Barosu geçtiğimiz günlerde yayınladığı suç duyurusunda şu ifadelere yer verdi:İSPANYA’DAN CESUR SES: NETANYAHU VE YARDIMCILARI YARGILANMALI

İspanya Sosyal Haklar Bakanı ve 2030 Gündemi Ione Belarra, “ İsrail’in Gazze’deki soykırımını durdurmak ve Başbakan Netanyahu ile hükümetteki diğer yetkilileri Filistin halkına karşı soykırım, savaş suçları ve insanlığa karşı suçlardan yargılamak.Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvurarak şu ifadeleri kullandı:20 ÜLKEDEN 80 LİDER TEK SES: İSRAİL SORUMLU OLACAK

Avrupa ve Latin Amerika’daki yaklaşık 20 ülkeden 80 siyasi lider, Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICC) Savcısı Karim Ahmad Khan’a mektup yazarak şunları söyledi: İsrail’in Gazze’deki soykırımını durdurmak ve Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetinden sorumlu diğerlerini yargılamakdiye sordu.

aynı zamanda Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı KhanMektup yazan liderler arasında İngiliz İşçi PartisiTarihsel başkanlardan milletvekili Jeremy CorbynVe Belçika İşçi PartisiGenel Sekreter Peter Mertensgibi isimlerin de olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu