Haber

Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı UUİ’de kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları, İstanbul Boğazı’ndan uzaya kadar farklı noktalarda kutlandı. Gün içerisinde pek çok etkinlik yapılırken, Cumhuriyetin 100. yılı dünyanın dört bir yanında gösterilerle karşılandı. Son olarak Rus kozmonotlardan yeni bir kutlama geldi.

Cumhuriyetin 100. yılına özel Türk Bayrağı ISS’de

29 Ekim Pazar günü Türkiye’nin birçok yerinde Cumhuriyet Bayramı gösterileri düzenlendi. İstanbul’da Boğaz’da gemilerle kutlanırken, Ankara’da Solotürk gösterileri yapıldı. Ancak Cumhuriyetin 100’üncü yılı özelinde kutlamalar Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) taşındı.

???? Rus kozmonot Oleg Artemyev @OlegMKS, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Türk bayrağı???? #Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı açıldı ve kutlandı. pic.twitter.com/xji4RG0m3O

— RusEmbAnkara (@RusEmbTurkey) 29 Ekim 2023

Rusya’nın ISS’deki kozmonotlarından Oleg Artemiev, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Türk bayrağını açtı. İstasyonun camına yapıştırılan bayrakla Türkiye’nin 100. yıl kutlamaları uzaydan da pekiştirildi. Kozmonotun gönderisi kısa sürede rekorlar gibi kırıldı.

Görünürde sonu yok gibi görünüyor: 100. yıl dönümü Togg konvoyu başladı!

Öte yandan Cumhuriyetin 100. yılını kutladığımız 29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramımızda Türkiye’nin otomobili TOGG ve sahipleri çok özel bir etkinlik için bir araya geldi. Marka, 100. yıl şovu kapsamında T10X sahiplerini Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde buluşturdu. Toplantı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından TOGG sahipleri bir araya gelerek 100. yılını coşkuyla karşıladı.

Google bu kutlamaların yanı sıra Cumhuriyet Bayramını da unutmadı. Arama motoru devi Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel bir Doodle hazırladı.

ShiftDelete.Net grubu olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Peki siz Cumhuriyet ve uzay teması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu