Haber

Cezayir: Çin-Arap Ülkeleri Zirvesi taraflar arasındaki işbirliğini derinleştirmeyi amaçlıyor

Cezayir Başbakanı Ayman bin Abdurrahman, Suudi Arabistan’da düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri Zirvesi’nin Arap dünyası ile Çin arasındaki işbirliğini daha da derinleştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’nın haberine göre Cezayir Başbakanı Bin Abdurrahman, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği ve Kalkınma Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Çin-Arap Ülkeleri Zirvesi, Arap ülkeleri ile Çin arasındaki iş birliğini teşvik etmek ve çeşitli alanlarda daha da derinleştirmeyi hedefliyor.” söz konusu.

Arap dünyası ile Çin arasındaki stratejik ilişkilerin güçlendirilmesinin önemine işaret eden Bin Abdurrahman, bu ilişkilerin güçlendirilmesinin tek taraflı politikalardan ve hegemonik çabalardan uzak, çok kutuplu bir dünyanın ortaya çıkmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Filistin sorununun Arap dünyasının temel davası olduğuna ve bu sorunun tarafların bu sorunu adil ve kapsamlı bir şekilde çözme çabalarını ağırlaştırdığına işaret eden Bin Abdurrahman, Çin’in mücadelede Arap ülkelerine büyük destek verdiğini de hatırlattı. Kovid-19 salgınına karşı.

Bin Abdurrahman dün Riyad’da düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri Zirvesi’nde Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebboune’u temsilen Suudi Arabistan’a gitmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu