Haber

Bahçeli’nin il yapılması önerisine CHP’li Şevkin’den tepki

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 19 ilçenin il yapılması önerisine ilişkin, “İlçelerin il yapılması elbette önemli ama kangrene dönüşen bu Büyükşehir Yasası’nın bir an önce yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Toplumun tamamına hizmet etmek mümkün” dedi.Bunu 9 ay öncesinden gündeme getirmek samimi bir davranış değil. Yapacaksak önce bu illeri ve buradaki bütün sorunları çözelim, Büyükşehir Yasasını sağlıklı bir şekilde geçirelim” dedi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, AKP’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tavsiyesi üzerine 19 mahalle yapılması için çalışma başlatmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sevkin dedi ki:

“2012 yılında çıkarılan 6360 sayılı Büyükşehir Kanunu ile 30 büyük ilimiz büyükşehir statüsüne kavuştu. O köyler bir gecede mahalle oldu. mahallemizde, mahallemizde ve fakir bir köyde ne yazık ki emlak vergisi ile aynı statüde hem üretimden hem de bazı ayrıcalıklarından mahrum kaldı.Birçok ilde Köy Hizmetleri tekrar kapatıldığı için zorluklar ve sıkıntılar yaşandı. İller Bankası’nın müşteri metropolleri korumaması ve diğerlerine yeterli yabancı ve adi hizmet kredisi vermemesi nedeniyle hizmet aksamaları meydana geldi.

İlçeleri il yapmak elbette değerli ama kangrene dönüşen bu büyükşehir yasasının bir an önce tüm topluma hizmet edecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Kırsal köylerimizin yeniden üretime kazandırılması gerekiyor. Popülist yaklaşımlarla seçime tam 9 ay kala ortaya koymak samimi bir davranış değil. Yapacaksak öncelikle bu illeri çözelim, buradaki bütün sorunları çözelim, Büyükşehir Yasasını sağlıklı bir şekilde geçirelim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu