Yaşam

Amazon, Bir Kuryenin ‘Yalan Söylemesi’ Nedeniyle Müşterisinin Evindeki Işıkları Bir Hafta Yakmasına Bile İzin Vermedi

e-ticaret devi Amazon Nadir bir olayla haberimize bahse girdi. Amazon kuryesinin tezine göre Brandon Jackson isimli bir müşteri teslimat için adresine gittiğinde, ırkçı davranışlarda bulunan.

Kargo görevlisi teslimatı yaptıktan sonra bunu firma yetkililerine bildirdi. Amazon yönetimi, bu olay üzerine Jackson’a ait akıllı ev ürünlerini satışa çıkardı. kilitli . Medium’da bir konu paylaşımdaJackson, bir hafta boyunca evinin aydınlatma sistemini bile kullanamadığını iddia etti.

Brandon Jackson, Amazon’u aradığında öğrendiğini söylüyor

Bir haftadır evindeki tüm akıllı ürünleri kullanılamaz hale getiren Brandon Jackson, konuyla ilgili destek almak için telefon açtı. Amazon’u arıyorum Irkçılık suçlamasını da orada öğrendiğini ifade etti. Bunun üzerine Jackson, teslimatın yapıldığı gün konutta kimsenin bulunmadığını, tezlerin asılsız olduğunu, bunun kamera kayıtlarıyla yapıldığını söyledi. Kanıtlayacak yaptığını söylüyor. Davasının peşine düşen adam, görüntüleri Amazon’a gönderdikten sonra gerçeği ortaya çıkardı. Öyle ki kuryenin iddiaları gerçekten asılsız çıktı. ırkçılık yoktu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Amazon sözcüsü Simone Griffin, olayı doğruladı ve şunları söyledi: Müşterilere olağanüstü bir deneyim sunmak için çok çalışıyoruz ve Amazon paketlerini bire bir teslim eden sürücülerle aynı deneyime sahibiz. kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak sağlamaya çalışıyoruz. Bu durumda yaptığımız araştırma sonucunda müşterinin Uygunsuz davranmadığınızı öğrendik.ve böyle bir durumun tekrar olmasını önlemenin yollarını ararken endişeleri çözmek için doğrudan müşteriyle birlikte çalışıyoruz.

Olay tartışma konusu oldu.

Bugün herkesin çabuk tanıdığı bir şirket ırkçılığa karşıdır. netleştirme önemli. Ancak burada sadece argümanların alındığını ve müşterinin haklarının gasp edildiğini görüyoruz. Üstelik müşterinin sonuna kadar haklı çıkması, Amazon’un en azından bu durumda fazla düşünmeden hareket ettiğini gösteriyor. Şirketin çalışanlarının ve müşterilerinin haklarını daha istikrarlı bir şekilde korumaya devam etmesini diliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu