Haber

AK Parti Kahramankazan Belediye Başkanı adayı Serhat Oğuz oldu

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda, partilerin adayları tek tek açıklanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda partisinin adaylarını açıkladı. AK Parti’nin Ankara Kahramankazan Belediye Başkanı adayı Serhat Oğuz oldu.

SERHAT OĞUZ KİMDİR?

1976 yılında doğum yeri Ankara-Kahramankazan olan Serhat Oğuz, 1998 yılında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Hatay’a öğretmen olarak atanan Oğuz, askerlik görevini Yedek olarak tamamladı. 2002-2003 ortalarında Jandarma Genel Komutanlığında subay. Askerlikten döndükten sonra çeşitli okullarda görev yapan Oğuz, 2013-2014 yılları arasında Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi’ne Okul Müdürü olarak atandı ve 2014 yılında Okul Müdürü olarak atandı. Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü 2016 yılından itibaren görev yapmaktadır.

SİYASİ KARİYER

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kahramankazan Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere giren Oğuz, kazanarak belediye başkanı oldu. 2005 yılında Eğitim-Bir Sen Kahramankazan teşkilatını kuran Oğuz, İlmi Yayma Cemiyeti Kahramankazan Şubesini de kurdu ve halen yönetim kurulu üyesidir. Yerel gazete de çıkaran Oğuz, 2013 yılında düzenlenen şiir yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Oğuz, Mart ayında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Ankara Kahramankazan Belediye Başkanı seçildi. 31, 2019.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu