Haber

AK Parti CHP ile ittifak kuracak mı? Ömer Çelik açıkladı

Siyaset gündeminde ‘yumuşama’ tartışmaları sürüyor…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “AK Parti ve CHP ittifak yapsın, 6’lı masa da destek versin” sözleri gündeme damgasını vurdu.

Açıklamanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesinin ardından olması da dikkat çekti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk TV’de gündeme dair soruları yanıtladı.

AK Parti-CHP ittifakı

Ömer Çelik son dönemde AK Parti’nin CHP ile ittifak kuracağı söylemlerine cevap verdi.

“CHP ile ittifak kurmayacağız”

Çelik, “CHP’de siyaseti rejim tartışmasına çevirme hastalığı var. CHP ile ittifak kurmayacağız. Biz politikalarımızı sürdüreceğiz, onlar da muhalefet edecekler.” dedi.

“Bizim ittifakımız Cumhur İttifakı”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarında şunları söyledi:

CHP’de siyaseti rejim tartışmasına çevirme hastalığı var. CHP ile ittifak kurmayacağız. Biz politikalarımızı sürdüreceğiz, onlar da muhalefet edecekler. Bizim ittifakımız Cumhur İttifakı. Bunda herhangi bir şekilde değişme söz konusu değil. Türkiye’nin yukarısında savaş var, aşağısında soykırım cinayeti işleniyor Netanyahu tarafından, sol tarafa baktığımızda Yunanistan var. Siyasette hasım olmamak lazım, her birimiz ayrı partilerdeniz ve siyaseti bir rekabet alanı olarak görmemiz lazım. Birbirimizin cenazesine ve düğününe gidemeyecek hale getirmeyelim demiştim. Partilerimiz farklı olabilir, kimliklerimiz farklı olabilir ama soyadımız Türkiye Cumhuriyeti.

“Siz AK Parti’ye geldiğinizde suç merkezine mi geldiniz”

Bir diyalog süreci olmuş, siz AK Parti Genel Merkezi’ne gelmişsiniz biz de bundan memnuniyet duyduğumuzu açıklamışız, Cumhurbaşkanımız iade-i ziyarette bulunmuş ama bundan hemen sonra Cumhur İttifakı bileşenlerine ‘Suç ortağı’ ifadesinin kullanılmasının ne siyasi nezaketle ilgisi var ne siyasi idrakla ilgisi var. Siz o zaman AK Parti’ye geldiğinizde bir suç merkezine mi geldiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu