Haber

AGD, Sakarya’da “Mekke’nin Fethi” programı düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, 31 Aralık’ta ‘Mekke’nin Fethi’ programını düzenleyecek.

Adapazarı’ndaki kafede düzenlenen basın toplantısında konuşan AGD Üniversitesi Komisyon Başkanı İsmail Arı, yaptıkları iyilik, güzellik, faydalı ve doğru işlere her geçen gün daha fazlasını katma fırsatı bulduklarına inandıklarını belirtti.

AGD üyeleri olarak yıllardır 31 Aralık gecesi Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce noktada “Mekke’nin Fethi” programları düzenlediklerini hatırlatan, bunları yaparken fetih ruhuna değil, fetih ruhuna sahip çıkma kaygısı taşıdıklarını söyledi. Fethin Hicri-Hıristiyan yıldönümü veya kronolojisinden bahsetmek.

Fethin, halkın temel hak ve hürriyetlerini gasp eden zulüm düzeninden adil düzene giden yolun açılması olduğunu belirten Arı, “Fetih, halkın merhamet ve adaletle buluşmasıdır. Fetih zarurettir. insan olmanın, halife yapılmanın, dağların taşımaktan korktuğu yükü omuzlamanın, kulluk sözü vermenin… Fetih, sadece hakkın hakimiyeti için yapılan seferin değil, o sefere çıkabilme yeteneğinin eseridir. .” terimleri kullandı.

31 Aralık Cumartesi günü yapılacak programa Sakarya halkını davet eden Arı, katılımcılar arasında umre çekilişi yapılacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu